A melegek konzervatív szemmel
Írta: Márk, Dátum: 2016-08-11 09:33:01, Rovat: Meleg élet Címkék: média, melegség, mleg élet
Azok a konzervatív, hetero emberek, akik mit sem tudnak a világunkról, kizárólag a média alapján tudnak megítélni minket. Mondanám, hogy valószínűleg nincsenek meleg ismerőseik, de ezt máris cáfolnám, hiszen biztosan vannak, csak nem tudják róluk... vélhetően joggal!
Sajnos ezek az emberek, ha nem is utálnak, de elítélnek minket, mert amit látnak, az a "buzis" vagy éppen polgárpukkasztó viselkedés. Gondoljunk csak a csodás Pride legszebb díszpéldányaira, vagy olyan filmekre - tisztelet a kivételnek -, ahol a melegeknek szándékosan csak a rinyálós, nyávogós, feminim "egyedei" vannak megjelenítve. Ezeknek a hétköznapi embereknek a melegségről alkotott képe nem több, mint amit a TV-ben látnak.
Mindemiatt tartom szerencsés dolognak, amikor méltán neves magyar vagy éppen külföldi hírességek felvállalják melegségüket, mely rávilágít arra, hogy a melegek nem feltétlenül olyanok, amilyennek eddig gondolták, amit a média festett róluk. Ezért is fontos, hogy milyennek láttatjuk magunkat, buzi(s)nak, vagy egyszerű melegnek, aki semmiben sem különbözik tőlük.

